HISTORIA KLUBU

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy w Warszawie ( SEMP Warszawa) zostało powołane do życia 13 października 1993 roku przez legendarnego wychowawcę trenerów Rudolfa Kaperę. 

Było odpowiedzią na dwa fakty. Po przemianach ustrojowych w stolicy trudno było szukać dobrych miejsc do uprawiania piłki nożnej przez dzieci i młodzież. Duże kluby, takie jak Legia i Polonia dopiero podnosiły się po zmianach i koncentrowały na drużynach seniorskich a wiele niegdyś znaczących ośrodków sportowych chyliło się ku upadkowi nie mogąc się odnaleźć w nowej rzeczywistości ekonomicznej i ustrojowej. Drugi to dynamiczny wzrost Ursynowa, ogromnego osiedla mieszkaniowego na południu Warszawy. W 1994 roku Ursynów stał się samodzielną dzielnicą miasta z 110 tysiącami ludności. Dziś liczba mieszkańców przekracza 150 tysięcy (plus tysiące osób oficjalnie zameldowanych poza miastem). Ponad 25% stanowią dzieci i młodzież.

Lata 90te to treningi na przysłowiowych „klepiskach”, na skrawku równej ziemi. Trawa uprzykrzała życie głównie skrzydłowym, bramkarze i gracze środka pola korzystali z równej ubitej ziemi. W tych okolicznościach Rudolfowi Kaperze udało się zbudować prężnie rosnącą akademię piłkarską. Wzór dla klubów z całej Polski. Projekt współtworzyli Marek Śledź oraz Jacek Mazurek, dziś uchodzący za największych specjalistów od piłki dziecięcej i młodzieżowej w kraju. Twórcy akademii piłkarskich Legii Warszawa, Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa i Miedzi Legnica. 

Ogromna pasja zespołu trenerskiego oraz dopływ utalentowanych graczy zaowocował wieloma sukcesami. Pojawiło się kilka wybitnych roczników.  Drużyna dziewczęca reprezentowała Klub w II ogólnokrajowej lidze kobiet, a chłopcy wiele razy zdobywali Mistrzostwo Warszawy.  

Lata 2000 to czas stabilizacji. Klub został przystosowany do działania w nowych realiach ekonomicznych. Unowocześniony. Boiska były coraz lepsze a chętnych do zabawy z piłką przybywało. Większość z nich mogła przeżyć dzięki SEMPowi wspaniałą przygodę. Przyjaciele z boiska, ciężkie treningi, dramatyczne mecze, turnieje krajowe i zagraniczne na długo zostały w ich pamięci. Kilku dostało możliwość kontynuacji profesjonalnej kariery piłkarskiej w klubach ekstraklasowych. 

W 2004 roku władze Akademii podjęły decyzję o powołaniu drużyny seniorów. Celem nie było szybkie zdobywanie kolejnych szczebli ligowych lecz umożliwienie naszym wychowankom kontynuowanie przygody z piłką nożną w starszym wieku. Drużyna istnieje i rozwija się. Dzięki niej Klub ma ciekawą ofertę nie tylko dla młodszych dzieci, które biegają po małych boiskach, ale także dla tych, którzy docierają w swoim rozwoju do „11” i szukają profesjonalnego modelu rozwoju.

Dziś KS SEMP Warszawa to jedna z największych akademii piłkarskich w Warszawie. W charakterystycznych czerwonych koszulkach i bluzach codziennie biega 600 zawodników pod okiem 30 certyfikowanych trenerów. Jesteśmy klubem partnerskim Legii Warszawa, a w ostatnich latach 13 naszych absolwentów zasiliło szeregi „dumy stolicy”. Kilku innych podpisało umowy z innymi czołowymi zespołami ekstraklasy i I ligi. Nasze zespoły reprezentowały Klub na turniejach krajowych i międzynarodowych osiągając duże sukcesu. W roku 2017 KS SEMP rocznik 2002 reprezentował Polskę na Turnieju Evergrande Cup w Chinach zajmując 2 miejsce.  Nasi wychowankowie reprezentują Mazowsze oraz grają w młodzieżowych kadrach narodowych. 

Warszawa Ursynów

Stowarzyszenie edukacji młodych piłkarzy

Dane kontaktowe:
Telefon: 509 099 123
Email: semp@semp.com.pl

Warszawa Ursynów

Stowarzyszenie edukacji młodych piłkarzy