fbpx
KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

Mijający sezon przyniósł w KS SEMP kilka zmian organizacyjnych i konsekwentną realizację założeń szkoleniowych. Chcemy umocnić naszą pozycję na piłkarskiej mapie Mazowsza oraz mieć możliwość grania z najlepszymi drużynami w regionie i kraju. Latem kilku kolejnych naszych absolwentów znalazło uznanie w czołowych klubach ekstraklasy i wyższych klas rozgrywkowych. Pięciu z nich świętowało mistrzostwo Polski CLJ w barwach Legii Warszawa.

Na jesieni zatrudniliśmy w Akademii fizjoterapeutę i lekarza sportowego. Zmodernizowaliśmy herb i wizualizację a także poprawiliśmy komunikację z Rodzicami. Nasi zawodnicy uzyskali możliwość trenowania na znakomitych boiskach trawiastych w Konstancinie. Prowadzimy zaawansowane rozmowy zmierzające do pozyskania sponsorów oraz realizacji największego marzenia naszego Stowarzyszenia – własnego, pełnowymiarowego boiska na Ursynowie. Póki co wszystkie nasze drużyny grające w „11” wszystkie swoje mecze rozgrywają na wyjeździe…

Sytuacja w poszczególnych rocznikach Akademii wygląda następująco:

2014

SEMP 2014 zaczął formować się od września. Za nami 3 miesiące treningów. Większość z chłopców nie brało udziału w takich zajęciach, stąd naszym celem było wpajanie zasad zachowania się na treningach piłkarskich, dużo zabawy i frajdy z gry. Trener jest przekonany, że zostało to osiągnięte. Chłopcy z chęcią przychodzą na zajęcia i bardzo fajnie pracują. Udało się zebrać już grupę 16 zawodników o wysokiej sprawności fizycznej co wszystkich bardzo cieszy 🙂 Witamy serdecznie w KS SEMP!

2013

Chłopcy z rocznika 2013 dopiero zaczynają swoją przygodę z piłka i SEMPem. Zgodnie z naszą filozofią na tym etapie unikamy stresu związanego z grą w lidze i oficjalnych meczach. Zawodnicy bawią się piłką i biorą udział w sparingach wewnętrznych. W ostatnich dniach listopada odbył się pierwszy oficjalny mecz z naszymi przyjaciółmi z KS Konstancin.

Kolejne miesiące przyniosą nabory nowych zawodników i podział na dwie grupy treningowe.

2012

Dwie drużyny rocznika 2012 po raz pierwszy przystąpiły do rozgrywek ligowych MZPN. Celem nie były zwycięstwa za wszelką cenę ale stopniowa adaptacja zawodników do gry w lidze. Kładliśmy akcent na  zaznajomienie z przepisami gry, szukanie predyspozycji u chłopców do gry na danej pozycji a także rozwiązań w grze 5 osobowej w różnych ustawieniach. Duża rotacja gwarantowała możliwość gry wielu chłopcom. Cieszymy się, że zaobserwować można było radość z gry i zaangażowanie. Daje to nam wszystkim duży optymizm na przyszłość.

2011

Dwie drużyny SEMP 2011 rozpoczęły poważne granie z ligach MZPN. Celem było podniesienie umiejętności piłkarskich, głównie gry 1na 1 u chłopców wraz z pierwszymi próbami ustawienia się na boisku. Zawodnicy pokazali w meczach dużą ilość zwodów co może napawać optymizmem, natomiast widać było że jeszcze sprawia im trochę problemów na boisku poruszanie się w odpowiednich sektorach. Wierzymy, ze wraz ze wzrostem umiejętności zespoły będą regularnie przesuwać się w górę tabel ligowych i konfrontować się z zespołami o podobnym i lepszym poziomie piłkarskim.

Pierwsza drużyna z 9 wygranymi i jednym remisem awansowała pewnie do 3 ligi. Druga drużyna zajęła 3 miejsce z dorobkiem 5 zwycięstw i tyle samo porażek. Głównymi rywalami były zespoły sąsiedzkie z Ursynowa takie jak WBS, STF Champion, Nowa Iwiczna czy Grom.

Ważnym wydarzeniem dla Drużyny były sparingi z pierwszą drużyną Legii Warszawa oraz pierwszoligowym Be a Star Wilczki. W najbliższy weekend zaczynamy zmagania na pierwszym poważnym turnieju. Nasze umiejętności skonfrontujemy min. z Jagiellonią Białystok, Widzewem Łódź, Wigrami Suwałki czy Zagłębiem Lubin.

2010

SEMP 2010 gra coraz lepszą piłkę i maszeruje w górę tabel ligowych. Celem nadrzędnym było rozegranie wszystkich spotkań na jak największym poziomie sportowym oraz zaangażowania nie zależne od wyniku i przeciwnika. Kolejnym celem było zaangażowanie w obronie i twarda, zdecydowana gra w odbiorze. Zdanie Trenera udało się obydwa te cele zrealizować.

Pierwszy zespół rywalizował w bardzo wyrównanej trzecioligowej grupie z Rakovią i KS Wilanów. Poziom zasługiwał na wyższą klasę rozgrywkową. Tym bardziej cieszy wygrana i awans z tylko jednym remisem i 28 punktami na koncie.

Drużyna czwarto-ligowa także rywalizowała w wyjątkowo wyrównanej stawce min. z przeciwnikami dobrze potrafiącymi grać w piłkę, takimi jak Jedność Żabieniec i MKS Piaseczno. Skupialiśmy się na przygotowaniu zawodników do ewentualnych przyszłych występów w I drużynie. Celem było zajęcie miejsca w 1-3. Niestety tym razem się to nie udało. Trener Bartek Grabowski, po objęciu swojej funkcji poznawał zespół i jego potencjał, a o jakości wspólnej pracy świadczy fakt, że w drugiej części sezonu gra zaczęła cieszyć oko😊

2009

Zespół SEMP 2009 gra swój ostatni sezon na małym boisku w systemie 6+1. W sierpniu posadę I Trenera objął Marcin Wiercioch, więc podstawowym celem było wzajemne poznanie się i dotarcie.

Zespół pierwszoligowy rywalizował z Deltą, STF Champion, Drukarzem, Ząbkowią i Halinowem. Piąte miejsce i spadek jest sporym rozczarowaniem dla zawodników, Trenera i kibiców. Było to efektem załamywania się gry po stracie bramki, zbyt dużej indywidualności i błędów przy otwarciu gry. Byliśmy w stanie wyrwać zwycięstwo mistrzowi by chwilę potem stracić kilkubramkową przewagę i 3 punkty ze słabszym przeciwnikiem. Poprawa kultury gry zespołu daje jednak nadzieję, że zgodnie z zasadą „co nas nie zabije to nas wzmocni” w czerwcu wrócimy do elity dużo silniejsi.

Zespół trzecioligowy rywalizował w mocnej i wyrównanej grupie. Drużyna w przedostatniej kolejce grała o awans do 2 ligi, jednak porażki w dwóch ostatnich meczach spowodowały, że zakończyła sezon na 5miejscu. Gra zespołowa i zgranie daje szansę na szybki progres na wiosnę.

SEMP 2009 zagrał w 3 prestiżowych turniejach. W turnieju eliminacyjnym Profbud Cup w Krośnie zatrzymaliśmy się dopiero w finale, przegrywając ze Zniczem Pruszków.  Turniej eliminacyjny Legia Cup zakończyliśmy na 3 miejscu, ulegając w bezpośrednim starciu późniejszemu zwycięzcy – Talentowi Warszawa. Jak przystało na gospodarza, w turnieju Ursynów CUP okazaliśmy się gościnni😉

2008

Dla zespołu 2008 ten sezon rozpoczął się od dwóch ważnych zmian. Wejścia w system gry 8+1 oraz objęcia funkcji Trenera przez Ernesta Orzechowskiego. Wychowanek KS SEMP po sukcesie odniesionym w roli II trenera 2007 podjął się wyzwania utrzymania ofensywnego stylu gry oraz poprawy skuteczności jednej na najciekawszych grup w naszej Akademii.

Drużyny rocznika 2008 stanowią od kilku lat czołówkę ligi okręgowej MZPN. Wielu zawodników jest powoływanych na konsultacje i mecze kontrolne kadry MZPN. Sezon jesienny potwierdził ich wysoki poziom. Pierwszy zespół po emocjonującej walce z Drukarzem oraz Barca Academy znalazł się na podium 1 ligi, drugi zajął 2 miejsce w 2 lidze walcząc do końca o awans z SFT Champion i Gwardią. Wielu chłopców dostało także szansę gry w drużynie łączonej z kolegami z rocznika 2007.

Duży progres widać było w prestiżowej konfrontacji z Juventusem Turun. Ciężka praca i ciągłe postępy zaowocowały, równym i emocjonującym meczem.

2007

Drużyny rocznika 2007, mimo młodego wieku zawodników to bardzo doświadczone ekipy. Doświadczyły już zarówno mistrzostwa ligi okręgowej MZPN jak i spadku do niższej kategorii rozgrywkowej. Regularnie rywalizują z najlepszymi zespołami w mieście.

W tym sezonie zespół pierwszoligowy walczył w „grupie śmierci” z Legią, Barca Academy, STF Champion, Ursusem i MKS Piaseczno. Kilka ciekawych spotkań i utrzymanie daje powody do optymizmu oraz przepustkę do wiosennej gry o mazowiecką Ekstraligę. Chłopcy występujący w I lidze MZPN rozegrali 10 spotkań w których zdobyli 14 punktów, dało to 4 miejsce w tabeli. Bilans bramkowy to 22 strzelone bramki i 23 stracone.

Zespół drugoligowy po falstarcie zmobilizował się i sezon zakończył na pewnym 2 miejscu w grupie z szansą na walkę o 1 ligę wojewódzką za rok. Bilans „drugiej drużyny” to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki. W 10 meczach zespół strzelił 14 bramek, ale co martwi najbardziej stracił ich, aż 28. Organizacja gry w obronie wymaga poprawy, dlatego nad tym elementem rzemiosła piłkarskiego będziemy na pewno musieli solidniej popracować w okresie zimowym.

Zespół łączony z chłopcami z 2008 także dobrze zaprezentował się w swojej czterodrużynowej lidze, wygrał dwa spotkania, zremisował dwa i również odniósł dwie minimalne porażki.

SEMP 2007 ma wyjątkowo szeroką kadrę gwarantująca dużą konkurencję o miejsce w reprezentacjach na wiosnę i optymizm w kontekście zbliżającego się grania po 11stu.

2006

Słabsza forma w czerwcu kosztowały, wyjątkowo efektywny do tego momentu zespół 2006 awans na poziom wojewódzki. Debiut w „11” wiązał się z mobilizacją i chęcią powrotu do grania z najlepszymi. Pierwszy zespół wygrał 12 z 14 spotkań i pewnie zrealizował cel zwyciężając 2 grupę 1 ligi okręgowej. Drugiemu po walce z STF Champion i Jednością Żabieniec zabrakło szczęścia.

Wierzymy, że wiosna przyniesie nam jeszcze więcej powodów do radości i mniej kontuzji co zaowocuje wieloma sukcesami.

2005

Rocznik 2005 w rundzie jesiennej występował w 1 lidze wojewódzkiej oraz 1 lidze okręgowej. Po zmianach kadrowych i objęciu zespołu przez Trenera Michała Madeńskiego drużyny przystępowały do sezonu nie mając zbyt wiele czasu na przygotowania. W przypadku pierwszej drużyny progres zaowocował w rundzie rewanżowej i widoczny był w bilansie 4-1-1. Druga drużyna grała bardzo równo całą jesień, punktowała systematycznie. Dwa mecze z drużyną Znicza Pruszków przegrała ale w każdym z tych spotkań zagrała fantastyczne zawody pod względem taktycznym.

Analizując poprzedni sezon sztab trenerski duży nacisk skierował na poprawę  organizacji i  gry defensywy. W efekcie SEMP 2005 stracił najmniej bramek w swoich ligach ze wszystkich drużyn. Po solidnie przepracowanej przerwie zimowej liczymy na emocje na wiosnę.

2004

SEMP 2004 – pierwszy zespół

W rundzie jesiennej przyszło nam się mierzyć z naprawdę dobrymi zespołami w 1 lidze wojewódzkiej, rywalizowaliśmy z następującymi klubami: MKS Piaseczno, KS Ursus, Znicz Pruszków, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Broń Radom, Energia Kozienice oraz Zryw Sobolew. Jeśli chodzi o aspekt wynikowy, który odgrywa drugorzędną rolę to zajęliśmy 4 miejsce z dorobkiem 28 punktów i bilansem bramkowym 39-13 (14 meczów). Nasz  zespół zanotował świetny początek rundy, w połowie rozgrywek liderowaliśmy z 2 punktową zaliczką natomiast w meczach rewanżowych musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Jeśli chodzi o aspekty szkoleniowe była to kolejna runda obfitujące w nowe doświadczenia boiskowe. Nasza gra z meczu na mecz jest coraz bardziej płynna, zawodnicy rozumieją zadania jakie sztab szkoleniowy przed nimi stawia. Pod względem technicznym , taktycznym oraz mentalnym zanotowaliśmy duży progres dzięki któremu nasi podopieczni zostali dostrzeżeni przez inne kluby, 3 zawodników dostało zaproszenie na testy do Akademii RKS Raków Częstochowa, warto podkreślić iż trener seniorów SEMPa również dał szanse naszemu zawodnikowi na pierwsze przetarcie w piłce seniorskiej zapraszając go na trening. Przed Nami okres przejściowy który potrwa do końca roku kalendarzowego, chłopcy w tym czasie mają czas na regeneracje i naładowanie „baterii”, wraz z początkiem roku zaczynamy okres przygotowawczy do rundy wiosennej z ogromnymi aspiracjami przede wszystkim jeśli chodzi o indywidualny rozwój zawodników bo taki cel postawił przed drużyną sztab szkoleniowy.

SEMP 2004 drugi zespół

Za nami bardzo udana rudna naszej „dwójki” która pod względem wynikowym zrobiła upragniony awans do ligi wyżej. W rundzie jesiennej przyszło nam się mierzyć na poziomie II ligi okręgowej gr. 3 z takim zespołami jak: Korona Góra Kalwaria, Champion II, UKS BBS Irzyk, Orlęta Mroków, Perła Złotokłos, RKS Okęcie. Nasi zawodnicy w 13 kolejkach uzyskali 28 punktów z imponującym bilansem bramkowym 60:19 czym wywalczyli sobie prawo gry w rundzie jesiennej w I lidze okręgowej. Była to bardzo dobra runda przede wszystkim pod względem szkoleniowym, nasi zawodnicy przewyższali umiejętnościami indywidualnymi przeciwników niemal w każdym meczu, wykazując się odpowiednią realizacją zadań techniczno – taktycznych w meczach jak i na jednostkach treningowych. Dzięki możliwości gry w wyższej lidze, poprzeczka zostanie podniesiona i nasi podopieczni muszą jeszcze więcej włożyć sił, zaangażowania w trening aby podołać wymaganiom wyższej klasy rozgrywkowej, na pewno wpłynie to pozytywnie na rozwój naszych zawodników. Głównym celem w SEMPie II jest oczywiście wywalczenie sobie miejsca w „jedynce” co sprawia że rywalizacja w zespole jest na wysokim poziomie, bez tego sztab szkoleniowy nie mógłby zagwarantować ciągłego rozwoju naszym podopiecznym. Z niecierpliwością wyczekujemy nadchodzącej rudny wiosennej, będzie to duży test dla naszych SEMPów

2003/2002

Po ciężko wywalczonym awansie do Ekstraligi U19 przez rocznik 2001 dla rocznika 2002 oraz możliwości gry w Ekstralidze U18 dzięki rocznikowi 2002 – zdecydowaliśmy, że zawodnicy 2002 , którzy zdecydowali się zostać w SEMPie będą grać w U19 natomiast 2003 w U18. Było to ogromnym wyzwaniem dla obu zespołów. Wielu zawodników ze znakomitego rocznika 2002 w ostatnim sezonie zostało wytransferowanych min. do Legii i Górnika, a kolejna grupa jest testowania w zespole seniorskim.

Trudna sytuacja kadrowa i granie młodszymi składami od wszystkich przeciwników zaowocowała szeregiem porażek. Stąd decyzja aby połączyć U19 z U18 aby mieć silniejszą jedną drużynę w U18 niż 2 słabsze z problemami kadrowymi…oraz kilku zawodników przesunąć do seniorów. Na koniec nie udało się obronić ekstraligi, choć mamy powody do zadowolenia i optymizmu:

  • jako nieliczni w tej lidze robiliśmy w meczu wszystkie 7 zmian a połowę składu stanowili zawodnicy z rocznika 2003
  • cel szkoleniowy to sukces w tym znaczeniu, że udało się wprowadzić do gry w lidze wielu zawodników , którzy dzięki założeniom i metodologii @thecoachingmanual rozwinęli się grając w różnych ustawieniach w ataku / obronie jak 4/3/3 – 3/5/2 – 4/4/2. Mieli możliwość trenowania na dużym naturalnym boisku a nie na 1/2 boiska sztucznego jak większość drużyn w ich lidze a dzięki rotacjom grało około 30 różnych zawodników w tym 4 bramkarzy.
  • zawodnicy trenowali mając określone zadanie w danym tygodniu np. obrona lub przejście do ataku / obrony lub posiadanie piłki i byli podzieleni na 2 grupy – 1 ofensywna a 2 defensywny więc mając całe boisko mogliśmy skoncentrować się na indywidualizacji pracy i działaniu w określonej pozycji na boisku.
  • z optymizmem patrzymy na pracę w przyszłym roku w tej grupie ponieważ kilku zawodników z 2002 może próbować swoich sił w seniorach a ich miejsce powinni zająć zawodnicy z 2003.
  • celem jest zwiększenie umiejętności oraz świadomości zawodników aby nauczyli się poważnego podejścia do sportu oraz umieli połączyć grę z nauką i mogli grać na wyższym poziomie w niedalekiej przyszłości.

Seniorzy

Występująca w Lidze Okręgowej drużyna seniorów SEMP-a po rundzie jesiennej zajmuje 11 miejsce. Na wiosnę powalczymy o utrzymanie drużyny na poziomie rozgrywkowym. W tym sezonie zadanie jest wyjątkowo ambitne. Drużyna Trenera Michała Tarasa jest najmłodsza w stawce. W przerwie letniej odeszło kilku kluczowych zawodników. W kadrze znajduje się 15 wychowanków naszej Akademii, a w obecnym sezonie zadebiutowało w seniorskich rozgrywkach aż 6 młodzieżowców. Ciężka praca na treningach zaowocowała kilkoma zwycięstwami w drugiej części rundy jesiennej. Wierzymy, że progres poparty wzmocnieniami przyniesie nam na wiosnę wiele pozytywnych emocji.