fbpx
KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

Maciej Tataj, były piłkarz polskiej Ekstraklasy, obecnie trener rocznika 2002 w KS SEMP Warszawa, uważa, że 16-letni Krzysztof Wingralek ma wszystko, co potrzebne do tego, by odnieść sukces w karierze piłkarza.

Jak długo zna Pan Krzyśka Wingralka?

Maciej Tataj: Przyszedłem do SEMP-a półtora roku temu, także od tego momentu znam Krzyśka, obserwuję go i patrzę, jak się rozwija.

Jaki to typ zawodnika?

On jest niesamowicie ambitny, porównując jego sylwetkę w momencie, kiedy przychodziłem do klubu, a dzisiaj, można odnieść wrażenie, że są to dwie różne osoby. On wtedy był trochę takim… pewnie będzie się śmiał, gdy to przeczyta, ale wyglądał trochę jak żywa reklama budyniu. Był nalany, gdy go pierwszy raz zobaczyłem, powiedziałem sobie: „boże, co to za grubasek”. Z grubaska zrobił się teraz wyżyłowany facet, który jest sfokusowany na to, żeby zrobić karierę jako piłkarz. Widać, że bardzo się temu poświęca, chociażby zmiana otoczenia w takim wieku, wyjazd z Warszawy, wyjście z jakiejś strefy komfortu. To fajna decyzja Krzyśka i myślę, że słuszna, jeśli chce grać w piłkę.

Co mógłby Pan powiedzieć o jego zachowaniu na boisku, umiejętnościach?

Trochę mi zawsze brakowało u niego jednej rzeczy – był taki milczący, później zaczęło się to nieco zmieniać, natomiast nigdy nie był takim liderem, jeśli chodzi o poczynania defensywne. Na pewno jest waleczny, dobrze się ustawia, gra głową, ciężko z nim wygrać pojedynek jeden na jeden. Bardzo dobrze wyprowadza piłkę, to naprawdę materiał na to, żeby zrobił karierę.

A jak ocenia Pan klub, który wybrał?

Uważam, że to dla niego bardzo dobre miejsce. Jeżeli się zdecydował, to na pewno to przemyślał. Myślę, że sobie poradzi i szybko trafi do pierwszej drużyny Górnika Zabrze. Skoro wynosi się ze strefy komfortu, z Warszawy, zmienia szkołę, to widać, że jest zdecydowany na to, żeby grać w piłkę. W Zabrzu nie jest tak, że będzie miał tam nie wiadomo jakie warunki, ale to też ukształtuje jego charakter i podejście do tego zawodu, który nie jest taki prosty.