fbpx
KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

W kadrze drużyny do lat 18 „Wojskowych” znajduje się obecnie aż 5 zawodników poprzednio związanych z KS SEMP Warszawa.

Znakomita wiadomość – Aleksy Krasicki oraz Mikołaj Grzejda z rocznika 2002 KS SEMP Warszawa dołączyli do zespołu U-18 Legii Warszawa występującego w Centralnej Lidze Juniorów! Obaj zawodnicy przebywali wcześniej na testach w drużynie ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej i pojechali na obóz w Woli Chorzelowskiej. W meczu towarzyskim z Igloopolem Dębica obaj młodzi piłkarze pokazali się ze świetnej strony, okraszając swój występ bramką i asystami.

Transfer do Legii to ogromne wyróżnienie, ponieważ Mistrz Polski ściąga do siebie największe talenty w kraju.

– Chcemy mieć u siebie najlepszych, najzdolniejszych chłopców z Mazowsza oraz całego kraju. Dlatego nasz dział skautingu przez cały rok ciężko pracuje, wyszukując zawodników, z których możemy mieć w przyszłości pociechę w kontekście pierwszego zespołu Legii – powiedział oficjalnej stronie Legii Warszawa Piotr Urban, koordynator U18 – U14 Akademii Legii.

Krasicki i Grzejda dołączyli do trzech innych zawodników, którzy poprzednio występowali w naszych barwach. Napastnicy Szymon Włodarczyk i Kajetan Staniszewski oraz pomocnik Kacper Gościniarek to kluczowe postaci ekipy „Wojskowych”. Razem z bramkarzem Kacprem Tobiaszem, który także wychowywał się w SEMP-ie, a obecnie trenuje z pierwszym zespołem Legii Warszawa (brał udział w niedzielnym treningu seniorów, którzy przygotowują się do rewanżu z Atromitosem Ateny), zdobyli mistrzostwo Polski U-17.

W niedzielę 11 sierpnia Legia Warszawa U-18 zainaugurowała ligę. W starciu z Hutnikiem Warszawa Legioniści zdobyli 5 goli, nie tracąc przy tym ani jednego. Dwie bramki ustrzelił Kajetan Staniszewski, a jedno trafienie do siatki rywali zanotował debiutujący Mikołaj Grzejda. Po asyście mieli kapitan Kacper Gościniarek i Szymon Włodarczyk.