fbpx
KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

W sobotnie przedpołudnie rozegraliśmy wyjazdowy mecz ligowy z KS Grom Warszawa. Do meczu przystąpiliśmy mocno osłabieni kadrowo. W dalszym ciągu kontuzjowany jest Przemek Piekarz, a na ostatnim treningu drobnego urazu nabawił się nasz kapitan Daniel Ludynia. Nie było także Macieja Kulika i Michała Szczeckiego.  W tej sytuacji szansę na pierwszy występ w seniorskiej drużynie dostało 3 juniorów na co dzień występujących w drużynie rocznika 2002: Mateusz Wysokiński (2002), Krzysztof Wingralek (2002) i Patryk Wielgosz (2003).

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Spokojnie rozgrywaliśmy piłkę od tyłu próbując ja dostarczyć w odpowiednim momencie do naszych napastników. Próby ataków ze strony przeciwnika rozbijały się na naszej linii środkowej bądź linii obrony. W 7 minucie Bartek Gałecki posłał górną piłkę ze środka pola w kierunku bramki przeciwnika. Tam walkę o pozycję z obrońcą Gromu wygrał Paweł Rybak, dopadł do piłki i posłał ją do bramki ponad bramkarzem zmierzającym w kierunku piłki. W dalszej części meczu mieliśmy przewagę, ale brakowało udokumentowania tego faktu. W 37 minucie przeprowadzamy kontrę po nieudanym ataku przeciwnika . Sebastian Drygiel popędził z piłką prawą stroną boiska i gdy wydawało się, że zbyt długo zwleka z podaniem, posyła piłkę pomiędzy obrońcami do wychodzącego na czystą pozycję Pawła Rybaka. Paweł strzela i mamy 2:0. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie meczu oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Grom atakował bardzo mocno zamykając nas momentami na naszej połowie. Przeciwnikom udało się umieścić piłkę w siatce, ale na nasze szczęście strzelec był na pozycji spalonej. Broniąc się nie zapominaliśmy o ataku. Dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali Paweł Rybak, Sebastian Drygiel i Dominik Szarpak. W 72 minucie  plac gry opuszcza Sebastian Drygiel, a jego miejsce zajmuje Kacper Klinicki.. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 77 minucie, kiedy to w niezbyt groźnej sytuacji nasz obrońca podał piłkę do napastnika drużyny przeciwnej pozwalając mu wyjść sam na sam z naszym bramkarzem. Po płaskim strzale obok interweniującego bramkarza Grom zdobył bramkę kontaktową. Do końca meczu wynik był sprawą otwartą. W tej sytuacji trener zdecydował się nie robić więcej zmian  Młodzi juniorzy będą musieli poczekać na debiut do kolejnego meczu. Cała trójka w najbliższym tygodniu będzie trenowała z drużyną seniorów.

Po wygranej z Gromem przesunęliśmy się na 12 miejsce w ligowej tabeli i do pozycji nr 8 brakuje nam w tej chwili 2 punktów.

Skład: 77. Paweł Strzelecki – 22. Tomasz Małek, 2. Kacper Borkowski, 6. Kamil Modzelewski (kpt.), 5. Wojciech Biaduń, 7. Krzysztof Dzięgielewski, 9. Sebastian Drygiel (72, 15. Kacper Klinicki), 4. Bartłomiej Gałecki, 10. Patryk Kołodziejczyk, 11. Paweł Rybak, 17. Dominik Szarpak

Rezerwa: 21. Jakub Żaczek – 8. Mateusz Wysokiński, 13. Krzysztof Wingralek, 14. Patryk Wielgosz, 18. Robert Dębski, 19. Michał Poniatowski