KS SEMP Warszawa

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy (SEMP) to największa i jedna z pierwszych akademii sportowych na Ursynowie. Przez blisko 30 lat działalności staliśmy się jedną z 5 największych akademii piłki nożnej w Warszawie. W każdym sezonie 650 młodych zawodników, w wieku od 6 do 18 lat z dumą reprezentuje nasze miasto i Klub w rozgrywkach mazowieckich, ogólnopolskich oraz na turniejach międzynarodowych. Grają z nami głównie dzieci z Ursynowa. Profesjonalizm i pozytywna atmosfera w Klubie sprawia jednak, że systematycznie powiększa się grupa dzieci dojeżdżających na treningi, także z innych dzielnic i okolic Warszawy.

Założeniem wszystkich działań jest wprowadzenie w życie idei wychowania przez sport. Szczytne idee fair play, kształtowanie aprobowanych postaw społecznych, edukowanie do życia w grupie, zapobieganie patologiom udaje się wspaniale korelować z osiągnięciami szkoleniowymi w dziecięcym i młodzieżowym sporcie. Okazuje się, że przy umiejętnej współpracy trenerów, nauczycieli i rodziców można osiągnąć znakomite efekty wychowawcze i sportowe. Drużyny SEMP zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, osiągają sukcesy w turniejach, rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą. Kilkunastu zawodników Klubu trafiło do reprezentacji Warszawy i Mazowsza, wielu zasiliło szeregi Legii Warszawa, a najzdolniejsi znaleźli nawet miejsce w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Podstawą tych sukcesów jest doskonała kadra pedagogiczna i trenerska. 

Za tymi małymi sukcesami kryje się jednak za nimi ogromna praca społeczna większości rodziców, którzy są „sponsorami” swoich dzieci nie tylko w wymiarze finansowym. Trzeba podkreślić, że KS SEMP jest inicjatywą społeczną i nie otrzymuje wsparcia ze strony jakiegokolwiek zawodowego klubu piłkarskiego czy federacji piłkarskiej. Klub utrzymuje się ze składek rodziców, dotacji władz samorządowych i wpłat sponsorów oraz przyjaciół Klubu.

Na zorganizowanych w ostatnich latach turniejach gościliśmy najlepsze kluby piłkarskie w Polsce min: Legię Warszawa, Pogoń Szczecin, Jagiellonię Białystok, Śląsk Wrocław, Cracovię Karków, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków, Wisłę Płock a także FC Groningen z Holandii i FK Mińsk z Białorusi. Turnieje te są doskonale oceniane przez obserwatorów Polskiego Związku Piłki Nożnej, dziennikarzy oraz licznie zaproszonych gości z całego kraju. Mieliśmy zaszczyt gościć na nich wschodzące gwiazdy polskiej piłki nożnej w tym Filipa Marchwickiego z Lecha Poznań, czy też Szymona Włodarczyka z Legi Warszawa. 

Przez dwa lata z rzędu na ulicy Koncertowej gościliśmy Juventus Turyn, który wybrał SEMP na sparingpartnera przed turniejem Legia CUP. 

Nasi wychowankowie zdobyli tytuł młodzieżowych Mistrzów Polski w barwach Legii Warszawa i Górnika Zabrze. Strzelili oni 4 z kluczowych 6 bramek w finale i półfinale a jeden z nich był kapitanem mistrzowskiej drużyny. Jako klub partnerski Legii Warszawa tylko w ostatnich latach umożliwiliśmy 13 naszym chłopcom kontynuowanie kariery w drużynach mistrza Polski. 

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy to organizacja non-profit kierowana i utrzymywana przez Rodziców – mieszkańców Ursynowa. Staramy się, by w skomercjalizowanym świecie kierowała się wartościami, które zbudował założyciel Akademii. Wychowawca polskich trenerów, legendarny Rudolf Kapera.

Woostify logo

Warszawa Ursynów

Stowarzyszenie edukacji młodych piłkarzy

Dane kontaktowe:
Telefon: 509 099 123
Email: semp@semp.com.pl

Warszawa Ursynów

Stowarzyszenie edukacji młodych piłkarzy