KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

Klub Sportowy SEMP Warszawa został założony w 1993 roku z inicjatywy rodziców i wychowawcy młodzieży, byłego trenera m.in. Legii Warszawa i wykładowcy AWF – Rudolfa Kapery. Nazwa SEMP jest skrótem od Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy.

Popularny SEMP jest rozwijającą się organizacją sportową, Trenujemy 550 zawodników w 11 kategoriach wiekowych, wystawiając w sumie 21 drużyn w rozgrywkach MZPN. Nasze drużyny regularnie zajmują czołowe miejsca w lidze oraz osiągają sukcesy w turniejach. Od dwóch lat barwy KS SEMP reprezentuje także drużyna seniorska.  Profesjonalizm i pozytywna atmosfera w Klubie sprawia, że systematycznie powiększa się grupa dzieci dojeżdżających na treningi, także z innych dzielnic i okolic Warszawy. Obecnie jesteśmy jedną z pięciu największych i najlepszych akademii piłkarskich w Warszawie i klubem partnerskim Legii Warszawa. Dziś, gdy obchodzimy 25-lecie działalności, SEMP jest znany nie tylko na Ursynowie.

Założeniem wszystkich działań jest wprowadzenie w życie idei wychowania przez sport. Szczytne idee fair play, kształtowanie aprobowanych postaw społecznych, edukowanie do życia w grupie, zapobieganie patologiom udaje się wspaniale korelować z osiągnięciami szkoleniowymi w dziecięcym i młodzieżowym sporcie kwalifikowanym. Okazuje się, że przy umiejętnej współpracy trenerów, nauczycieli i rodziców można osiągnąć znakomite efekty wychowawcze i sportowe. Drużyny SEMP zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, osiągają sukcesy w turniejach, rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą. Kilkunastu zawodników Klubu trafiło do reprezentacji Warszawy i Mazowsza, a najzdolniejsi znaleźli nawet miejsce w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Podstawą tych sukcesów jest doskonała kadra pedagogiczna i trenerska.

Są to sukcesy znaczące. Kryje się jednak za nimi ogromna praca społeczna większości rodziców, którzy są „sponsorami” swoich dzieci nie tylko w wymiarze finansowym. Trzeba podkreślić, że KS SEMP jest inicjatywą społeczną i nie otrzymuje wsparcia ze strony jakiegokolwiek zawodowego klubu piłkarskiego czy federacji piłkarskiej. Klub utrzymuje się ze składek rodziców, dotacji władz samorządowych i wpłat sponsorów oraz przyjaciół Klubu.