KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

W niedzielę 4 listopada o godz. 20:00 rozegraliśmy mecz ligowy z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki. Nasi przeciwnicy przed tym meczem mieli o jeden punkt więcej niż my i zajmowali 11 miejsce w tabeli.  Do meczu przystąpiliśmy w lekko zmienionym składzie w porównaniu do wygranego w poprzednim tygodniu spotkania z Gromem. Na środku obrony Kamila Modzelewskiego zastąpił debiutujący w drużynie junior z rocznika 2002 Krzysztof Wingralek, a w środku pola Patryka Kołodziejczyka zmienił Michał Poniatowski. Zgodnie z zapowiedziami na mecz zostali także powołani Mateusz Wysokiński (2002) i Patryk Wielgosz (2003).

Na początku meczu osiągnęliśmy małą przewagę, ale po 15 minutach mecz się wyrównał i to Pogoń miała kilka akcji, po których wykonywała rzuty rożne. Nie przyniosły one jednak przeciwnikowi wymiernych korzyści. Nasz zespół stworzył także kilka sytuacji, ale zabrakło przysłowiowej kropki nad i, czyli dokładnego ostatniego podania lub precyzyjnego strzału. Najlepszej okazji nie wykorzystał Dominik Szarpak, który naciskany przez dwóch obrońców oddał zbyt lekki strzał obroniony przez bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas bardzo dobrze. W 47 minucie po faulu w bocznej części boiska tuz przy linii środkowej mamy rzut wolny. Do piłki podszedł Krzysztof Wingralek i wrzucił ja w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Paweł Rybak i głowa umieścił ją w siatce bramki przeciwnika. Kilka minut później po bardzo dobrze wykonanym pressingu lewy obrońca gości zagrywa piłkę w poprzek boiska do swojego stopera. Podanie przecina jednak Michał Poniatowski i w pełnym biegu mija stopera i z pola karnego oddaje strzał w kierunku bramki. Piłka przewija się po ręce interweniującego bramkarza i wpada za linię bramkową. Jest 53 minuta i mamy 2-0. Pogoń rzuca się do odrabiania strat, ale sprawnie rozbijamy ich ataki stwarzając zagrożenie pod bramka przeciwnika. W 60 minucie trener decyduje się na pierwszą zmianę. szansę debiutu dostaje Patryk Wielgosz, który na placu gry zmienia Krzysztofa Dzięgielewskiego. Minutę później Sebastiana Drygiela na prawym skrzydle zastępuje Patryk Kołodziejczyk. W 65 minucie na placu gry pojawia się kolejny debiutant, Mateusz Wysokiński zmieniając Michała Poniatowskiego. Obraz gry nie zmienia się. Pogoń bezskutecznie próbuje atakować, a my rozbijamy ich ataki i groźnie kontujemy. W tej sytuacji trener decyduje się na kolejne zmiany. Na boisko wchodzą Kamil Modzelewski za Tomasza Małka, Kacper Klinicki za Dominika Szarpaka i Robert Dębski za Wojciecha Biadunia. W 84 minucie „przebitkę” w okolicach środkowej linii wygrywa Patryk Kołodziejczyk i podaje piłkę po skrzydle do Mateusza Wysokińskiego. Ten płaskim podaniem między obrońców zagrywa ją do wbiegającego w pole karne Pawła Rybaka. Nasz snajper nie myli się i pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce pieczętując naszą przewagę w tym meczu. W doliczonym czasie gry szybka kontrę wyprowadzamy lewym skrzydłem. Z piłką pędzi Kacper Klinicki. Dogrywa ją w okolicę linii pola karnego do wbiegającego Pawła Rybak. Ten jednak przytomnie przepuszcza piłkę do zamykającego akcję Mateusza Wysokińskiego. Nasz młody zawodnik dostaje piłkę  w sytuacji sam na sam i mocnym strzałem po ziemi pokonuje bramkarza gości. 4-0 i ogromna radość z wygranej.

Skład: 77. Paweł Strzelecki – 22. Tomasz Małek (72, 6. Kamil Modzelewski), 2. Kacper Borkowski, 13. Krzysztof Wingralek, 5. Wojciech Biaduń (76, 18. Robert Dębski), 7. Krzysztof Dzięgielewski (60, 14. Patryk Wielgosz), 9. Sebastian Drygiel (61, 10. Patryk Kołodziejczyk), 4. Bartłomiej Gałecki, 19. Michał Poniatowski (65, 8. Mateusz Wysokiński), 11. Paweł Rytbak (C), 17. Dominik Szarpak (76, 15. Kacper Klinicki).

Rezerwa: 21. Jakub Żaczek