KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

Decyzją MZPN pierwsza kolejka rundy wiosennej w rozgrywkach Warszawskiej Ligi Okręgowej została przeniesiona na weekend 17-18.11.2018. W związku z tym nasza drużyna w sobotę 17 listopada udała się do Żyrardowa na spotkanie z liderem ligi AP Żyrardów.

Tak jak i na ostatnie mecze na ten również powołania dostali zawodnicy z drużyny rocznika 2002, a dwóch z nich wyszło w pierwszej jedenastce. Warto zauważyć, że na mecz powołania dostało 9 zawodników określanych mianem „młodzieżowiec” (dla przypomnienia, w tym sezonie mianem młodzieżowca określa się zawodnika urodzonego w roku 1998 lub młodszego).

W pierwszej połowie meczu przewagę osiągnęła drużyna gospodarzy, która dominowała nad nami fizycznie. Kilka razy ich akcje zagroziły naszej bramce, ale w bramce dobrze spisywał się Paweł Strzelecki. Nasza gra ograniczała się raczej do prób wyprowadzenia szybkich kontr, które jednak nie kończyły się pomyślnie. Kiedy mogło się wydawać, że gra się wyrównała niefrasobliwe wznowienie gry przez naszego stopera z rzutu wolnego z naszej połowy  doprowadza do przejęcia piłki przez przeciwników. Szybka kontra Żyrardowianki kończy się bramką. Do przerwy przegrywamy 0-1.

Na druga połowę nie wychodzą już Kamil Modzelewski, Wojciech Biaduń i Bartek Gałecki. W ich miejsce na plac gry wchodzą Piotr Jamroż, Robert Dębski i Matusz Wysokiński. Gra w tej części meczu jest bardziej wyrównana, a obie drużyny próbują zagrozić bramce przeciwnika. W dalszej części spotkania na placu gry pojawiają się Dominik Szarpak, Krzysiek Dzięgielewski i Kacper Klinicki zastępując odpowiednio Patryka Kołodziejczyka, Patryka Wielgosza i Kacpra Klinickiego. W drugiej połowie mieliśmy kilka dobrych sytuacji aby zmienić wynik meczu lub przynajmniej zmusić bramkarza do wysiłku, ale zabrakło opanowania. Sytuacji nie wykorzystali Patryk Kołodziejczyk, Piotr Jamroż i Kacper Klinicki. Trzeba tu wspomnieć też o tym, że przeciwnik też miał dobre sytuacje, a piłka dwukrotnie zatrzepotała w siatce naszej bramki. Na nasze szczęście strzelcy byli na pozycjach spalonych.

Mecz kończy się niekorzystnym dla nas wynikiem 0-1.

Skład: 77. Paweł Strzelecki, 22. Tomasz Małek, 6. Kamil Modzelewski (46, 20. Piotr Jamroż), 13. Krzysztof Wingralek, 5. Wojciech Biaduń (46, 18. Robert Dębski), 14. Patryk Wielgosz (65, 7. Krzysztof Dzięgielewski), 10. Patryk Kołodziejczyk (59, 17. Dominik Szarpak), 4. Bartłomiej Gałecki (46, 8. Mateusz Wysokiński), 19. Michał Poniatowski, 11. Paweł Rybak (c), 9. Sebastian Drygiel (70, 15. Kacper Klinicki)

Rezerwa: 21. Jakub Żaczek

Żółte kartki:  Wojciech Biaduń