KS SEMP Warszawa Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy
KS SEMP Warszawa

W sobotni wieczór 20 października podejmowaliśmy KS Konstancin, ostatnią drużynę w tabeli. Biorąc pod uwagę zdobycz punktową przeciwnika w wymiarze 3 oraz 43 bramki stracone w 11 meczach  powinien być to mecz łatwy do wygrania. Podeszliśmy jednak do niego z należytą koncentracją pamiętając porażkę 0-2 z zeszłego sezonu, kiedy to uznaliśmy, że mecz sam się wygra.

Mecz rozpoczął się dla nas dość szczęśliwie, gdyż już w 9 minucie objęliśmy prowadzenie. Po jednej z naszych akcji zakończonej strzałem na bramkę obrońca przeciwników, który chciał zablokować strzał dostał piłką w rękę. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla naszej drużyny, co wywołało duże protesty wśród zawodników drużyny przeciwnej i ich sztabu szkoleniowego. Do piłki ustawionej tuż przed linią pola karnego podszedł Daniel Ludynia i mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu przewaga naszej drużyny powiększała się, a w 18 minucie po dośrodkowaniu Wojtka Biadunia z lewego skrzydła bramkę głową na 2-0 zdobył Patryk Kołodziejczyk. Pomimo posiadania meczu pod kontrolą popełniliśmy kilka błędów i ze straconych piłek przeciwnicy mogli nas skutecznie skontrować. Jednak przeprowadzane przez nich kontry pozostawiały wiele do życzenia. Konsekwencją głupich błędów, na szczęście, były tylko dwie żółte kartki. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę na boisku drużynie z Konstancina wskutek czego piłka częściej przebywała na naszej połowie. Przeciwnicy jednak nie wykorzystali tego fragmentu gry i wynik nie uległ zmianie. W 71 minucie po jednej z naszych kontr w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Szczecki, ale niestety piłka po jego strzale o centymetry minęła słupek. Inne nasze kontry też nie przyniosły wcześniej bramki. Gra w drugiej połowie jest zdecydowanie ostrzejsza niż w pierwszej. W 75 minucie po „poważnym, rażącym faulu” na Wojtku Biaduniu  zawodnik Konstancina dostał czerwoną kartkę, a zbyt żywiołowo i agresywnie protestujący trener drużyny przeciwnej został odesłany przez sędziego na trybuny. 3 minuty później boisko opuszcza kolejny zawodnik z Konstancina po otrzymaniu czerwonej kartki będącej  konsekwencją napomnienia dwoma żółtymi. Grający w 9 zespół gości przestał być zagrożeniem dla naszej drużyny. W 80 minucie akcję lewą stroną inicjuje  Krzysiek Dzięgielewski i dogrywa piłkę w pole karne. Tam czeka już Sebastian Drygiel, dogrywa do Pawła Rybaka, a ten umieszcza piłkę w siatce. Mamy jeszcze w tym meczu kilka sytuacji ale niestety bez efektu bramkowego.

W meczu z Konstancinem kolejne minuty na boisku dostał Maciej Niemczyk z rocznika 2001, który debiut zaliczył tydzień temu w meczu z Ursusem wchodząc na boisko w 73 minucie.

Skład: 77. Paweł Strzelecki – 22. Tomasz Małek (55, 18. Robert Dębski), 2. Kacper Borkowski, 6. Kamil Modzelewski, 5. Wojciech Biaduń (75, 3. Maciej Kulik), 7. Krzysztof Dzięgielewski, 10. Patryk Kołodziejczyk (85, 20. Stanisław Ptaszyński), 14. Daniel Ludynia (85, 19. Dominik Kopiec), 11. Paweł Rybak, 16. Michał Szczecki (73. Sebastian Drygiel)

Rezerwa: 21. Jakub Żaczek

Żółte kartki: Tomasz Małek, Patryk Kołodziejczyk